Çevre Danışmanlık, Çevre Danışmanlık Firmaları, Çevre Danışmanlığı, Çevre Danışmanlık Şirketleri, Aık Yönetimi, ÇED – Çevresel Etki Değerlendirmesi, Toprak Kirliliği Tespiti, Toprak Kirliliği, Kirli Toprak Temizlenmesi, Baca Gazı Filtre Sistemleri, Çevre Görevlisi Danışmanlığı, Çevre Mühendisliği, Çevresel Planlama, Çevresel Risk Analizi, Endüstriyel Atık Yönetimi, Endüstriyel Kazalar Risk Çalışmaları, Endüstriyel Kazalar, Toz Filtre Sistemleri, Karbon Ayak İzi ve Sürdürülebilirlik, Madencilik Danışmanlığı

ABECE Çevre Danışmanlığı | Çevre Danışmanlık,  Çevre İzni, Toprak Kirliliği, ÇED

Türkiye Güneş Sanayisine Alman Teknolojisi de Ekleniyor

Türkiye Güneş Sanayisine Alman Teknolojisi de EkleniyorAlman Teknolojisi

Türkiye güneş sanayisine Alman teknolojisi de ekleniyor. Türk güneş enerjisi şirketi İnosolar, halihazırda Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticisi olan SolarWorld ile işbirliği geliştirdi. İki şirket tarafından Almanya’nın Freiberg şehrinde imzalanan anlaşma ile İnosolar SolarWorld’ün Türkiye distribütörü oldu.

İlk etapta 2018’in ilk yarısında 60 MW’lık panel tedariğini kapsayacak işbirliği, Türkiye’de SolarWorld ürünlerinin üretilmesini kapsayacak şekilde genişleyecek.

İnosolar Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Ersoy Türkiye’de SolarWorld panelleri üretecek 100 MW’lık bir fabrika yatırımı gerçekleştireceklerini söyledi. Bu üretim tesisi için İç Anadolu’da bir organize sanayi bölgesi belirlediklerini kaydeden Ersoy bu fabrikanın çalışmalarının 2018’in Eylül ayı tamamlanabileceğini ifade etti.

İşbirliği için SolarWorld’ü seçme sebepleri olarak ise şirketin ürünlerinin 20 yıllık mekanik garantisine ve yüksek üretim kalitesine sahip olmasını gösteren İsmet Ersoy, Türkiye’ye hem teknoloji hem de kalite olarak olmayan ürünleri getirmeyi başaracaklarını söyledi.

”Çatılar için hazırız”

İnosolar’ın çatı üstü güneş enerjisi pazarı için de hazırlıklarını tamamladığı bilgisini veren İsmet Ersoy çatı üstü kurulumlar için tamamı Almanya’da eğitim almış 50 kişilik bir ekip oluşturduklarını kaydetti.

İnosolar’ın çatı üstü pazar için atacağı bir diğer adım ise Almanya’nın önde gelen invertör üreticilerinden Kostal ile işbirliği geliştirmek olacak.

Şirket Kostal’ın ürünlerini aynı zamanda tarımsal güneş enerjisi projeleri için de kullanmayı planlıyor.

”YEKA yarışmalarında olacağız”

İsmet Ersoy Enerji Bakanlığı’nın Mart ayında küçük ölçekli Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) ihaleleri gerçekleştireceği duyumunu aldıklarını ve Gaziantep ile birlikte 6 bölgede toplamda 300 MW’lık bir kapasiteye talip olduklarını da söyledi.

Ersoy SolarWorld teknolojisini getirmeleri ile bu ihalelerde en güçlü adaylardan biri olacaklarının da altını çizdi.

Bununla birlikte Orta Doğu pazarı da İnosolar’ın hedef pazarları arasında yer alacak.

İnosolar Gaziantep’te 25 MW’lık gücü ile Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrali projelerinden birini de gerçekleştirmişti.

Kaynak: http://yesilekonomi.com/turkiye-gunes-sanayisine-alman-teknolojisi-de-ekleniyor

Çevre danışmanlık, Toprak Kirliliği, ÇED, Atık Yönetimi, Baca Gazı Filtre veya
Çevresel Planlamaya mı ihtiyacınız var ?

Hemen Sizi Arayalım