Çevre Danışmanlık, Çevre Danışmanlık Firmaları, Çevre Danışmanlığı, Çevre Danışmanlık Şirketleri, Aık Yönetimi, ÇED – Çevresel Etki Değerlendirmesi, Toprak Kirliliği Tespiti, Toprak Kirliliği, Kirli Toprak Temizlenmesi, Baca Gazı Filtre Sistemleri, Çevre Görevlisi Danışmanlığı, Çevre Mühendisliği, Çevresel Planlama, Çevresel Risk Analizi, Endüstriyel Atık Yönetimi, Endüstriyel Kazalar Risk Çalışmaları, Endüstriyel Kazalar, Toz Filtre Sistemleri, Karbon Ayak İzi ve Sürdürülebilirlik, Madencilik Danışmanlığı

ABECE Çevre Danışmanlığı | Çevre Danışmanlık,  Çevre İzni, Toprak Kirliliği, ÇED

“Atık Yönetimi Paneli”, 18-19 Ekim’de Ankara’da Yapılacak

  • Anasayfa
  • Haberler
  • “Atık Yönetimi Paneli”, 18-19 Ekim’de Ankara’da Yapılacak

Atık Yönetim PaneliAtık Yönetim

Atık Yönetim Paneli”, 18-19 Ekim’de Ankara’da yapılacak. TÜRKTAY Yürütme Kurulu Başkanı Saraç: “Üretim artıp ekonomi büyüdükçe, atık yönetimi de her zamankinden daha stratejik ve çevresel bir öneme ulaştı.”

Türkiye’deki atık sektörünün önde gelen kurum ve kuruluşlarının 2010 yılından beri desteklediği Türkiye’de Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi Paneli (TÜRKTAY), 18-19 Ekim’de Ankara’da düzenlenecek.

Panelde, sektörün tüm paydaşları bir araya gelerek görüş ve önerilerini paylaşak. Panelde ele alınacak konular:

1) Türkiye’de Çevre Politikaları

2) Stratejik Yerli Kaynak Atık

3) Çevre Alanında Eğitim, Sosyal Güvenlik ve İstihdam

4) Ambalaj Atıklarının Etkin Yönetimi ve Teşvikler

5) Atık İthalat ve İhracatının Atık Piyasalarına Etkisi

6) Ulusal Atık Yönetimi ve Eylem Planı Çerçevesinde Belediye Atıklarının Etkin Yönetimi

7) Atıktan Türetilmiş Yakıtın Kullanım Alanları

8) Endüstriyel Atıkların Yönetimi ve Denetim

‘Atık Yönetimi Stratejik ve Çevresel Bir Öneme Ulaştı’

TÜRKTAY Yürütme Kurulu Başkanı ve İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme AŞ. (İZAYDAŞ) Genel Müdürü Muhammet Saraç, AA muhabirine yaptığı açıklama yaptı. Gelişmekte olan ülkelerin üretim hızlarını arttırırken kaynak korunumu, enerjinin verimli ve etkin kullanımı, yeni üretim teknolojileri gibi alanlara yatırım yaptığını belirtti.

Saraç, bütün bunlar yapılırken atık yönetimi ve geri dönüşüm alanlarında hedeflerini yenilediklerini ve bu alandaki kazanımlarını arttırma yönünde çalışma yaptıklarını kaydetti. Saraç: “Üretim artıp ekonomi büyüdükçe, atık yönetimi de her zamankinden daha stratejik ve çevresel bir öneme ulaştı” ifadelerini kullandı.

Saraç, atık yönetiminin başta sanayi, enerji, ekonomi ve milli savunma olmak üzere birçok alana doğrudan etki ettiğini vurguladı. Bu noktadan hareketle daha etkin bir yönetim amacıyla 2010 yılından beri düzenledikleri TÜRKTAY panelinde, atık sanayisinin önde gelen paydaşlarını, akademisyenleri, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirdiklerini anlattı.

Bu yıl sekizincisini düzenleyecekleri panelin, 18-19 Ekim’de Ankara’da gerçekleştirileceğini dile getirildi. Saraç;
“Temasını, ‘Sanayi, Enerji ve İstihdam İçin En Stratejik Yerli Kaynak Atık’ olarak belirlediğimiz panelin 8 oturumunda, atık yönetimiyle ilgili saha uygulamalarındaki problemler, ekonomik konular, mevzuat konuları ve iyi uygulamalar tartışılacak.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/atik-yonetimi-paneli-18-19-ekim-de-ankara–yerelhaber-2318108/

Çevre danışmanlık, Toprak Kirliliği, ÇED, Atık Yönetimi, Baca Gazı Filtre veya
Çevresel Planlamaya mı ihtiyacınız var ?

Hemen Sizi Arayalım