Çevre Danışmanlık, Çevre Danışmanlık Firmaları, Çevre Danışmanlığı, Çevre Danışmanlık Şirketleri, Aık Yönetimi, ÇED – Çevresel Etki Değerlendirmesi, Toprak Kirliliği Tespiti, Toprak Kirliliği, Kirli Toprak Temizlenmesi, Baca Gazı Filtre Sistemleri, Çevre Görevlisi Danışmanlığı, Çevre Mühendisliği, Çevresel Planlama, Çevresel Risk Analizi, Endüstriyel Atık Yönetimi, Endüstriyel Kazalar Risk Çalışmaları, Endüstriyel Kazalar, Toz Filtre Sistemleri, Karbon Ayak İzi ve Sürdürülebilirlik, Madencilik Danışmanlığı

ABECE Çevre Danışmanlığı | Çevre Danışmanlık,  Çevre İzni, Toprak Kirliliği, ÇED

Teklif Onaylanırsa Şeffaf Çöp Kutuları Devreye Girecek Geri Dönüşüm Yapmayanlar Teşhir Edilecek

  • Anasayfa
  • Haberler
  • Teklif Onaylanırsa Şeffaf Çöp Kutuları Devreye Girecek Geri Dönüşüm Yapmayanlar Teşhir Edilecek

Teklif Onaylanırsa Şeffaf Çöp Kutuları Devreye Girecek Geri Dönüşüm Yapmayanlar Teşhir Edilecek

p

Teklif onaylanırsa şeffaf çöp kutuları devreye girecek geri dönüşüm yapmayanlar teşhir edilecek. Bir belediye meclis üyesinin geri dönüşümü artırmayı ve dönüştürmeyenleri teşhir etmeyi amaçlayan, şehirde çöp kutularının şeffaf olması teklifi, başarılı bir şekilde test edildi.

Belediye Meclisi Üyesi Robert Simms, Adelaide genelindeki belediyelerde şeffaf çöp kutularıyla geri dönüşüm kurallarına uymayan sakinleri teşhir ederek “utandırmayı” teklif etti.

Simms, Adelaide’ın “geri dönüşüm konusunda büyük bir şöhreti” olduğunu belirtti ve şehrin 70’lerde depozitolu kutu programını ilk kez uygulayarak ülke genelinde yayılmasına öncülük ettiğini vurguladı.

Simms’in teklifi Batı Avustralya’daki Mindarie Regional Council (MRC) tarafından “Face Your Waste-Çöpünüzle Yüzleşin” adıyla başarılı şekilde denendi ve Simms şimdi şehrin çevreye olan duyarlığını nasıl artıracağıyla ilgili yeni yollar araştırıyor.

Program sayesinde vatandaşlar komşularının düzgün geri dönüştürüp dönüştürmediklerini ya da çok fazla çöp üretip üretmediklerini görebiliyor.

MRC’den Gunther Hoppe, geçen yıl ABC Radio Perth’e şeffaf çöp kutularının sohbet başlatma vesilesi olarak planlandıklarını söylemişti.

Hoppe, “Kutunuzda çok fazla çöp varsa, insanların bunu azaltmak için konuşmaları bizi memnun eder. Ya da birisinin kutusunda çok az çöp bulunuyorsa-insanların komşularına nasıl bu kadar az çöp üretmeyi başardıklarını sormalarını isteriz” demişti.

Şehir sakinleri atıkları konusunda daha fazla düşünmeli

Belediye Meclis Üyesi Robert Simms, şeffaf çöp kutusu teklifinin insanları atıkları konusunda düşündürme amacının olduğunu da vurguladı.

Simms, Salı günü bir yasa teklifi vereceğini ve program için güçlü destek almayı umduğunu söyledi.

Simms, şeffaf çöp kutularının kamu alanlarında da konulmasını arzu ettiğini, böylece özellikle turistler olmak üzere halkın hangi çöpün hangi kutuya atılacağını görmelerinin kolaylaşacağını söyledi.

Kaynak: https://www.avustralyapostasi.com.au/teklif-onaylanirsa-seffaf-cop-kutulari-devreye-girecek-geri-donusum-yapmayanlar-teshir-edilecek/

Çevre danışmanlık, Toprak Kirliliği, ÇED, Atık Yönetimi, Baca Gazı Filtre veya
Çevresel Planlamaya mı ihtiyacınız var ?

Hemen Sizi Arayalım