Çevre Danışmanlık, Çevre Danışmanlık Firmaları, Çevre Danışmanlığı, Çevre Danışmanlık Şirketleri, Aık Yönetimi, ÇED – Çevresel Etki Değerlendirmesi, Toprak Kirliliği Tespiti, Toprak Kirliliği, Kirli Toprak Temizlenmesi, Baca Gazı Filtre Sistemleri, Çevre Görevlisi Danışmanlığı, Çevre Mühendisliği, Çevresel Planlama, Çevresel Risk Analizi, Endüstriyel Atık Yönetimi, Endüstriyel Kazalar Risk Çalışmaları, Endüstriyel Kazalar, Toz Filtre Sistemleri, Karbon Ayak İzi ve Sürdürülebilirlik, Madencilik Danışmanlığı

ABECE Çevre Danışmanlığı | Çevre Danışmanlık,  Çevre İzni, Toprak Kirliliği, ÇED

Asit Yağmurları ve Filtreleme Sistemleri

Asit Yağmurları ve Filtreleme Sistemleriasit_yagmurlari_filtre_sistemleri2

Asit yağmurları, fosil atıkların doğal su döngüsüne karışmasıyla oluşur. Yani kömür ve petrol gibi fosil yakıtların yakılması sonucu atmosferde kükürt ve azot içeren gazlar birikir. Bu gazlar havadaki su buharı ile birleşince tepkime  meydana gelir.

Nötr bir suyun pH değeri 7 iken atmosferde doğal kısmi basıncı 0,00037 atm olan ile dengede olan bir yağmur suyu (pH değerini etkileyecek başka herhangi bir tür     olmadığı takdirde) hafif asidikti yani 5,6 civarındadır. pH düzeyinin bu değerin altında olması asit yağmurlarının oluştuğu anlamına gelir. Genellikle insan kaynaklı asit yağmurlarında pH 3,5 ve 5 arasında değişmektedir.

Asit yağmurları verimli topraklar üzerinde olumsuz etkilere neden olduğu gibi, insan, hayvan ve bitkiler için de birçok olumsuz etkileri bulunmaktadır.

Asit Yağmurları ve Filtreleme Sistemleri

ABECE Çevre olarak kömür kazanları, SOx ve NOx oluşabilecek prosesleriniz için etkin filtreler dizayn ederek uyguluyoruz. Uyguladığımız filtre sistemleri neticesinde yürürlükteki sınır değerlerin altında emisyon çıkışı taahhüdümüz altındadır.

 

Çevre danışmanlık, Toprak Kirliliği, ÇED, Atık Yönetimi, Baca Gazı Filtre veya
Çevresel Planlamaya mı ihtiyacınız var ?

Hemen Sizi Arayalım