Çevre Danışmanlık, Çevre Danışmanlık Firmaları, Çevre Danışmanlığı, Çevre Danışmanlık Şirketleri, Aık Yönetimi, ÇED – Çevresel Etki Değerlendirmesi, Toprak Kirliliği Tespiti, Toprak Kirliliği, Kirli Toprak Temizlenmesi, Baca Gazı Filtre Sistemleri, Çevre Görevlisi Danışmanlığı, Çevre Mühendisliği, Çevresel Planlama, Çevresel Risk Analizi, Endüstriyel Atık Yönetimi, Endüstriyel Kazalar Risk Çalışmaları, Endüstriyel Kazalar, Toz Filtre Sistemleri, Karbon Ayak İzi ve Sürdürülebilirlik, Madencilik Danışmanlığı

ABECE Çevre Danışmanlığı | Çevre Danışmanlık,  Çevre İzni, Toprak Kirliliği, ÇED

Atmosferdeki Karbondioksit Yoğunluğu Geçen Ay 409,95 ppm Oldu

Atmosferdeki Karbondioksit Yoğunluğu Geçen Ay 409,95 ppm Oldu

Karbondioksit Yoğunluğu

Atmosferdeki karbondioksit yoğunluğu geçen ay 409,95 ppm oldu. Yoğunluk bir yılda 2,96 ppm yükseliş ile güvenilir sınırın 59,65 ppm üstüne çıktı. Atmosferdeki karbondioksit oranının 2019 yılı Ağustos ayı ortalaması bir yıl öncenin aynı dönemine göre 2,96 ppm artış ile 409,95 ppm olarak gerçekleşti.

Atmosferdeki milyon parçacık içindeki karbondioksit yoğunluğunu gösteren bu değerin 350 ppm’in üstüne çıkması iklim değişikliği açısından güvenilir sınırın aşıldığı anlamına geliyor. Bu değer ABD Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’ne bağlı olarak Havai’de faaliyet gösteren Mauna Loa İstasyonu tarafından 1958 yılının Mart ayında yapılan ilk ölçümde 317,71 ppm olarak tespit edilmişti.

350 ppm’lik güvenilir sınır aylık ortalama bakımından ilk defa 1988’in Ocak ayında ölçülen 350,39 ppm ile aşılmıştı. Sanayileşme öncesi 280 ppm düzeyinde olan bu değer son 800 bin yıldır 300 ppm seviyesini aşmamıştı.

Kaynak: https://yesilekonomi.com/atmosferdeki-karbondioksit-yogunlugu-gecen-ay-40995-ppm-oldu/

Çevre danışmanlık, Toprak Kirliliği, ÇED, Atık Yönetimi, Baca Gazı Filtre veya
Çevresel Planlamaya mı ihtiyacınız var ?

Hemen Sizi Arayalım