Çevre Danışmanlık, Çevre Danışmanlık Firmaları, Çevre Danışmanlığı, Çevre Danışmanlık Şirketleri, Aık Yönetimi, ÇED – Çevresel Etki Değerlendirmesi, Toprak Kirliliği Tespiti, Toprak Kirliliği, Kirli Toprak Temizlenmesi, Baca Gazı Filtre Sistemleri, Çevre Görevlisi Danışmanlığı, Çevre Mühendisliği, Çevresel Planlama, Çevresel Risk Analizi, Endüstriyel Atık Yönetimi, Endüstriyel Kazalar Risk Çalışmaları, Endüstriyel Kazalar, Toz Filtre Sistemleri, Karbon Ayak İzi ve Sürdürülebilirlik, Madencilik Danışmanlığı

ABECE Çevre Danışmanlığı | Çevre Danışmanlık,  Çevre İzni, Toprak Kirliliği, ÇED

BM’den Korkutan Rapor: 22 Milyon Kişi Evlerinden Olacak

BM’den Korkutan Rapor: 22 Milyon Kişi Evlerinden Olacak

BM’den Korkutan Rapor

BM’den korkutan rapor: 22 milyon kişi evlerinden olacak. Birleşmiş Milletler’e bağlı Dünya Meteoroloji Örgütü’nün yayınladığı rapora göre, 22 milyon kişi evlerinden olacak. Küresel sıcaklıklar ile ilgili korkutan bilgilerin yer aldığı raporla okyanuslarda şu ana kadar ölçülen en yüksek sıcaklıkların kaydedildiği bilgisi paylaşıldı.

Birleşmiş Milletler’e bağlı Dünya Meteoroloji Örgütü’nün yayınladığı rapor 2010’ların kaydedilen en sıcak 10 yıl olduğunu ortaya koydu. Rapora göre iklim değişikliği insanlığın bunu engelleme çabasını da geçmiş durumda. Dünya Meteoroloji Örgütü’nün geleneksel Küresel İklimin Durumu adlı raporunda küresel sıcaklıkların 1850-1900 ortalamalarından 1.1 derece fazla olduğu kaydedildi. Bu da 2019’u kaydedilen en sıcak 3 yıldan biri yapıyor. Dünya Meteoroloji Örgütü Genel Sekreteri Petteri Taalas, acil harekete geçilmezse yüzyıl sonunda sıcaklıkların 3 dereceden fazla yükseleceğine dikkat çekiyor. Örgüt insan katkısının iklim değişikliğinde önemli etkisi olduğunu belirtiyor. İklim değişikliği ayrıca iklim değişikliğini frenleyen dünyanın okyanuslarını da etkiliyor. Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre, Dünya Meteroroloji Örgütü okyanuslarda şu ana kadar ölçülen en yüksek sıcaklıkların kaydedildiğini belirtiyor. Rapora göre dünya denizleri 150 yıl öncesine göre yüzde 25 daha asitli. Ekim ayında küresel deniz seviyesi rekor bir seviyeye yükseldi. Buna etkenlerden biri Grönland’da son 12 ayda 329 milyar ton buzun kaybolmasıydı. Taalas’a göre sıcak hava dalgaları ve seller artık daha sık rastlanır hale geldi. Dünya Meteoroloji Örgütü’ndeki uzmanlar aşırı hava koşulları nedeniyle 22 milyon insanın yıl sonuna kadar evlerinden olacağını tahmin ediyor. Birleşmiş Milletler’e göre 10 milyonu şimdiden evlerinden oldu. Taalas, “Eğer şu anki davranışımıza devam edecek olursak rakamlar daha da yukarı çıkacak” uyarısında bulunuyor.

Kaynak: https://www.cevrehaber.com.tr/dunya/bmden-korkutan-rapor-22-milyon-kisi-evlerinden-olacak-h2153.html

Çevre danışmanlık, Toprak Kirliliği, ÇED, Atık Yönetimi, Baca Gazı Filtre veya
Çevresel Planlamaya mı ihtiyacınız var ?

Hemen Sizi Arayalım