Çevre Danışmanlık, Çevre Danışmanlık Firmaları, Çevre Danışmanlığı, Çevre Danışmanlık Şirketleri, Aık Yönetimi, ÇED – Çevresel Etki Değerlendirmesi, Toprak Kirliliği Tespiti, Toprak Kirliliği, Kirli Toprak Temizlenmesi, Baca Gazı Filtre Sistemleri, Çevre Görevlisi Danışmanlığı, Çevre Mühendisliği, Çevresel Planlama, Çevresel Risk Analizi, Endüstriyel Atık Yönetimi, Endüstriyel Kazalar Risk Çalışmaları, Endüstriyel Kazalar, Toz Filtre Sistemleri, Karbon Ayak İzi ve Sürdürülebilirlik, Madencilik Danışmanlığı

ABECE Çevre Danışmanlığı | Çevre Danışmanlık,  Çevre İzni, Toprak Kirliliği, ÇED

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da deprem mağduru! İstanbul’daki binası tahliye ediliyor

  • Anasayfa
  • Haberler
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da deprem mağduru! İstanbul’daki binası tahliye ediliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Da Deprem Mağduru! İstanbul’daki Binası Tahliye Ediliyor

Deprem Mağduru

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da deprem mağduru! İstanbul’daki binası tahliye ediliyor. İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün Gayrettepe’de bulunan binası da depremde hasar gördü. İstanbul’daki deprem çalışmalarının da yapıldığı binanın bir bölümünün tahliyesine karar verildi.

İstanbul’da geçtiğimiz hafta meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından kent genelinde onlarca binada ağır hasar tespit edildi. Kamu binalarında yapılan incelemelerde de 1’i hastane, 4’ü okul, 4’ü de idari bina olmak üzere 9 ağır hasarlı bina tespit edildi. Kamudaki bu bilançonun ardından dikkat çeken bir ‘taşınma’ haberi geldi.

ÇEVRE BAKANLIĞI BİNASI TAŞINIYOR

Beşiktaş, Gayrettepe’de Barbaros Bulvarı üzerinde bulunan İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün binasının bir bölümünün depremde hasar gördüğü ortaya çıktı.

40 YILLIK BİNA

1970’lerin sonunda inşa edilip hizmete sokulan 476 metrekare arsa üzerine kurulu 10 katlı binadaki hasarlı bölümün tahliyesine başlandı. Boşaltılan bölümdeki hizmet birimlerinin Beşiktaş’taki farklı bir binaya taşınacağı öğrenildi.

İNCELEME SONUCU KARAR VERİLECEK

Sözcü’ye konuşan Bakanlık kaynakları “Binanın bir bölümünde hasar söz konusu. Hasarlı bloğun tahliyesine karar verildi. Hasar tespit çalışmaları sürüyor.” dediler. Binanın akıbetinin yapılan incelemenin ardından netlik kazanacağı öğrenildi.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/cevre-ve-sehircilik-bakanligi-da-deprem-magduru-istanbuldaki-binasi-tahliye-ediliyor-5364039/

Çevre danışmanlık, Toprak Kirliliği, ÇED, Atık Yönetimi, Baca Gazı Filtre veya
Çevresel Planlamaya mı ihtiyacınız var ?

Hemen Sizi Arayalım