Çevre Danışmanlık, Çevre Danışmanlık Firmaları, Çevre Danışmanlığı, Çevre Danışmanlık Şirketleri, Aık Yönetimi, ÇED – Çevresel Etki Değerlendirmesi, Toprak Kirliliği Tespiti, Toprak Kirliliği, Kirli Toprak Temizlenmesi, Baca Gazı Filtre Sistemleri, Çevre Görevlisi Danışmanlığı, Çevre Mühendisliği, Çevresel Planlama, Çevresel Risk Analizi, Endüstriyel Atık Yönetimi, Endüstriyel Kazalar Risk Çalışmaları, Endüstriyel Kazalar, Toz Filtre Sistemleri, Karbon Ayak İzi ve Sürdürülebilirlik, Madencilik Danışmanlığı

ABECE Çevre Danışmanlığı | Çevre Danışmanlık,  Çevre İzni, Toprak Kirliliği, ÇED

Mutfak Tipi Elektrostatik Filtre

Duman, Yağ ve Koku Problemlerine Çözüm: Mutfak Tipi Elektrostatik Filtre

Duman, yağ ve koku problemlerine son !

ABECE Çevre mutfak tipi elektrostatik filtre konusunda dünyanın en iyi markalarından biri olan BOTON AIR firması ile Türkiye distribütörlüğü konusunda anlaşmış bulunmaktadır.

Resimde gördüğünüz Mutfak Tipi Elektrostatik Filtre, herhangi bir yemek yapılırken veya pişirilirken ortaya çıkan dumanı %98.7 ye kadar, kokuyu ise %76 ya kadar arıtma özelliğine sahiptir, dumanı gözle görmeniz mümkün bile olmayacaktır.

MUTFAK TİPİ ELEKTROSTATİK FİLTRE NERELERDE KULLANILABİLİR ?

Mutfak Tipi Elektrostatik Filtre, otel, restoran, kafe ve daha pek çok yerde rahatlıkla kullanılabilir, ayrıca otel gibi yaşam alanları dahilinde bulunan mekanların ruhsat alabilmeleri için elektrostatik filtre kullanmaları gerekebilmektedir.

MUTFAK TİPİ ELEKTROSTATİK FİLTRE ÇEVREYE ZARAR VERİR Mİ ?

Elektrostatik filtreler, çevreye zarar veren pek çok gaz ve partikülleri filtrelemektedir, bu nedenle tamamen çevreci bir cihazdır.

MUTFAK TİPİ ELEKTROSTATİK FİLTRELERİN GENEL ÇALIŞMA PRENSİBİ

Hava motor / üfleyici tarafından büyük toz parçacıklarını tutan metal kafesli bir ön filtre vasıtasıyla emilir. Kalan parçacıklardan 0,01 mikron kadar küçük olanlar, elektrik yüküyle yüklendikleri güçlü bir elektriksel alana geçerler. Yüklü parçacıklar daha sonra eşit aralıklı paralel plakalardan yapılmış kolektör plaka kısmına geçerler. Araya eklenmiş plakalar topraklanmış olup parçacıkları çekip toplarken, birbirini sırayla takip eden her plaka parçacıklarla aynı kutupta elektrikle yüklenir ve bu durumda da parçacıkları iterler.

MUTFAK TİPİ ELEKTROSTATİK FİLTRELERİN UYGULANIŞI VE GÖRÜNÜMLERİ

 

mutfak tipi

Çevre danışmanlık, Toprak Kirliliği, ÇED, Atık Yönetimi, Baca Gazı Filtre veya
Çevresel Planlamaya mı ihtiyacınız var ?

Hemen Sizi Arayalım