Çevre Danışmanlık, Çevre Danışmanlık Firmaları, Çevre Danışmanlığı, Çevre Danışmanlık Şirketleri, Aık Yönetimi, ÇED – Çevresel Etki Değerlendirmesi, Toprak Kirliliği Tespiti, Toprak Kirliliği, Kirli Toprak Temizlenmesi, Baca Gazı Filtre Sistemleri, Çevre Görevlisi Danışmanlığı, Çevre Mühendisliği, Çevresel Planlama, Çevresel Risk Analizi, Endüstriyel Atık Yönetimi, Endüstriyel Kazalar Risk Çalışmaları, Endüstriyel Kazalar, Toz Filtre Sistemleri, Karbon Ayak İzi ve Sürdürülebilirlik, Madencilik Danışmanlığı

ABECE Çevre Danışmanlığı | Çevre Danışmanlık,  Çevre İzni, Toprak Kirliliği, ÇED

Her Yıl Okyanusları Kirleten Çöpler Kaç Tondur?

Her Yıl Okyanusları Kirleten Çöpler Kaç Tondur?

Okyanusları KirletenHer yıl okyanusları kirleten çöpler kaç tondur? Çevre kirliliği günümüzde yaşamımızı tehdit eden en önemli problemlerden biri olarak dikkat çekiyor. Dünya yüzeyinde oldukça önemli bir alan kaplayan okyanuslar da bu kirlilikten payını alıyor. Peki, her yıl okyanusları kirleten çöpler kaç tondur?

Büyük Okyanus, Atlas Okyanusu ve Hint Okyanusu olmak üzere dünya üzerinde 3 ana okyanus bulunuyor. Bu okyanuslardaki atıklar, okyanus canlılarının yaşamı için ciddi problemler oluşturuyor. Dünyada her yıl 4,8 milyondan fazla çöp, okyanusları kirletiyor.

OKYANUS NEDİR?

Okyanus, kıtaları birbirinden ayıran engin, açık denizlerdir. Yeryüzünün yaklaşık üçte ikisini (%70) kaplarlar ve bu alanın yaklaşık yarısında su seviyesi 3.000 metrenin üzerindedir. Büyük su kütlesi demektir. Okyanus kelimesi Yunanca “nehir” anlamına gelen “Okeanos”tan gelmektedir. Yunanlar, Cebelitarık Boğazı’ndan gelen güçlü akıntıyı fark etmişler ve bunun bir nehir olduğunu düşünmüşlerdir.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/her-yil-okyanuslari-kirleten-copler-kac-tondur-41194970

Çevre danışmanlık, Toprak Kirliliği, ÇED, Atık Yönetimi, Baca Gazı Filtre veya
Çevresel Planlamaya mı ihtiyacınız var ?

Hemen Sizi Arayalım