Çevre Danışmanlık, Çevre Danışmanlık Firmaları, Çevre Danışmanlığı, Çevre Danışmanlık Şirketleri, Aık Yönetimi, ÇED – Çevresel Etki Değerlendirmesi, Toprak Kirliliği Tespiti, Toprak Kirliliği, Kirli Toprak Temizlenmesi, Baca Gazı Filtre Sistemleri, Çevre Görevlisi Danışmanlığı, Çevre Mühendisliği, Çevresel Planlama, Çevresel Risk Analizi, Endüstriyel Atık Yönetimi, Endüstriyel Kazalar Risk Çalışmaları, Endüstriyel Kazalar, Toz Filtre Sistemleri, Karbon Ayak İzi ve Sürdürülebilirlik, Madencilik Danışmanlığı

ABECE Çevre Danışmanlığı | Çevre Danışmanlık,  Çevre İzni, Toprak Kirliliği, ÇED

Palermo’da Çöp Vergisini Vaktinde Ödeyene Ücretsiz Ulaşım Hizmeti

  • Anasayfa
  • Haberler
  • Palermo’da Çöp Vergisini Vaktinde Ödeyene Ücretsiz Ulaşım Hizmeti

Palermo’da Çöp Vergisini Vaktinde Ödeyene Ücretsiz Ulaşım Hizmeti

Çöp Vergisini

Palermo’da çöp vergisini vaktinde ödeyene ücretsiz ulaşım hizmeti. İtalya’nın Sicilya Adası’nda bulunan tarihi Palermo kenti, belediye vergilerinin vaktinde ödenmesini teşvik etmek için yeni bir uygulamayı tartışıyor.

Belediye Başkanı Leoluca Orlando, çöp vergisini zamanında ödeyen ve borcu olmayanlar için toplu ulaşımın ücretsiz olmasını gündeme getirdi. Sendikalarla bir toplantısında bu fikrini duyuran Orlando, uygulamanın hayata geçirilebilmesi için de toplu ulaşım hizmeti veren Amat firmasından fizibilite raporu hazırlamasını istedi.

Palermo’da kent sakinlerinin üçte birinden fazlasının belediyeye vergi borcu bulunuyor. Şirketler arasındaysa bu oran çok daha fazla. Vergi kaçakçılığı ile mücadelede yeni yöntemler arayışındaki kentte öncelikle ‘çöp vergisi’ karşılığında ücretsiz ulaşım hizmeti test edilecek.

Başkent Roma’da da benzer bir kararla, geri dönüşümü özendirmek için plastik su şişesi getirenlere bedava bilet uygulaması başlatılmıştı. Belediyenin “Daha fazla geri dönüşüm, daha fazla seyahat” girişimi ile plastik su şişelerini istasyonlardaki makinelere atan başkentliler her bir şişe için 5 cent kredi kazanıyor. Tek seferlik toplu taşıma bilet fiyatının 1,5 euro olduğu Roma’da bedava bir bilet kazanmak için 30 plastik şişeyi geri dönüşüm kutusuna atmak gerekiyor.

Kaynak: https://tr.euronews.com/2019/11/10/palermo-da-cop-vergisini-vaktinde-odeyene-ucretsiz-ulasim-hizmeti

Çevre danışmanlık, Toprak Kirliliği, ÇED, Atık Yönetimi, Baca Gazı Filtre veya
Çevresel Planlamaya mı ihtiyacınız var ?

Hemen Sizi Arayalım