Çevre Danışmanlık, Çevre Danışmanlık Firmaları, Çevre Danışmanlığı, Çevre Danışmanlık Şirketleri, Aık Yönetimi, ÇED – Çevresel Etki Değerlendirmesi, Toprak Kirliliği Tespiti, Toprak Kirliliği, Kirli Toprak Temizlenmesi, Baca Gazı Filtre Sistemleri, Çevre Görevlisi Danışmanlığı, Çevre Mühendisliği, Çevresel Planlama, Çevresel Risk Analizi, Endüstriyel Atık Yönetimi, Endüstriyel Kazalar Risk Çalışmaları, Endüstriyel Kazalar, Toz Filtre Sistemleri, Karbon Ayak İzi ve Sürdürülebilirlik, Madencilik Danışmanlığı

ABECE Çevre Danışmanlığı | Çevre Danışmanlık,  Çevre İzni, Toprak Kirliliği, ÇED

Türkiye’nin 81 İlinde 3 Saat İçinde 11 Milyon Fidan Dikilecek

  • Anasayfa
  • Haberler
  • Türkiye’nin 81 İlinde 3 Saat İçinde 11 Milyon Fidan Dikilecek

Türkiye’nin 81 İlinde 3 Saat İçinde 11 Milyon Fidan Dikilecek

Fidan Dikilecek

Türkiye’nin 81 ilinde 3 saat içinde 11 milyon fidan dikilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ”Geleceğe Nefes” başlıklı bir etkinlik gerçekleştirecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü 3 saat içinde 11 milyondan fazla fidan dikmenin hedeflendiği bir etkinlik gerçekleştirecek.

Müdürlük tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye’de ağaçlandırma ve orman varlığı konusunda toplumsal bilinci artırma hedefleyen etkinlik 11 Kasım 2019 günü saat 11:11’de başlayacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, aynı anda Türkiye’nin 81 ilindeki 2023 ayrı noktada başlatılacak ”Geleceğe Nefes” başlıklı etkinlik ile 3 saat içinde Türkiye’deki 81 ilin tamamında 11 milyondan fazla fidan dikilmesi hedefleniyor.

Bununla birlikte müdürlük Türkiye’nin bu alanda Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesini de hedefliyor.

Fidan başına bağış bedeli 10 TL olan çalışmaya şimdiye kadar yapılan fidan bağışı sayısı 3 milyon adedi aşmış durumda.

Şimdiye kadar Guinness Rekorlar Kitabı’na girme hakkı kazanmış en büyük fidan dikme etkinliği 2016 yılında Hindistan’da gerçekleşmişti. Bu etkinlikte 24 saat içinde 50.414.058 fidan adet fidan dikilmişti.

Bununla birlikte henüz Guinness kayıtlarına resmi olarak girmemiş olsa da Etiyopya’da 31 Temmuz 2019 günü 12 saat içinde 353.633.660 adet fidan dikilmişti.

Kaynak: https://yesilekonomi.com/turkiyenin-81-ilinde-3-saat-icinde-11-milyon-fidan-dikilecek/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=tuerkiye_nin_81_ilinde_3_saat_icinde_11_milyon_fidan_dikilecek_guenluek_buelten&utm_term=2019-10-30

Çevre danışmanlık, Toprak Kirliliği, ÇED, Atık Yönetimi, Baca Gazı Filtre veya
Çevresel Planlamaya mı ihtiyacınız var ?

Hemen Sizi Arayalım