Çevre Danışmanlık, Çevre Danışmanlık Firmaları, Çevre Danışmanlığı, Çevre Danışmanlık Şirketleri, Aık Yönetimi, ÇED – Çevresel Etki Değerlendirmesi, Toprak Kirliliği Tespiti, Toprak Kirliliği, Kirli Toprak Temizlenmesi, Baca Gazı Filtre Sistemleri, Çevre Görevlisi Danışmanlığı, Çevre Mühendisliği, Çevresel Planlama, Çevresel Risk Analizi, Endüstriyel Atık Yönetimi, Endüstriyel Kazalar Risk Çalışmaları, Endüstriyel Kazalar, Toz Filtre Sistemleri, Karbon Ayak İzi ve Sürdürülebilirlik, Madencilik Danışmanlığı

ABECE Çevre Danışmanlığı | Çevre Danışmanlık, Çevre İzni, Toprak Kirliliği, ÇED

ÇED – Çevresel Etki Değerlendirmesi

 • Anasayfa
 • ÇED – Çevresel Etki Değerlendirmesi

  ÇED – Çevresel Etki Değerlendirmesi Hizmeti için bizi arayın

  ced

  Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) gerçekleştirilecek bir faaliyete ilişkin, faaliyet öncesi inşaat aşamasında başlayan, faaliyet sırasında ve faaliyet sona erdikten sonra da devam eden, çevresel etkilerin incelenip, izlenip, değerlendirildiği süreç olarak tanımlanır.

  Herhangi bir konuda faaliyete başlanmadan önce, 07.02.1993 tarih ve 21489 sayılı Resmi Gazete’de yürürlüğe giren ve daha sonrasında 25.11.2014 tarih ve 29186 sayılı Resmi Gazetede yayınlanıp en güncel şeklini alan Çevresel Etki Değerlendirilmesi Yönetmeliği kapsamında, faaliyet sahiplerinin T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ya da bağlı bulundukları Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri’ne başvuru yapmaları gerekmektedir.

  ÇED yönetmeliği içerisinde Ek-1 listesinde yer alan faaliyetler için ÇED Raporu, Ek-2 listesinde yer alan faaliyetler için ise Proje Tanıtım Dosyası hazırlanması gerekmektedir. Listeler içerisinde yer almayan faaliyetler için de ÇED Kapsam Dışı Görüşü alınması için müracaatta bulunmak gerekmektedir.

  Çevresel Etki Değerlendirmesi

  ABECE Grup Çevre ve İş Güvenliği Mühendislik Hizmetleri A.Ş. ÇED yönetmeliği kapsamında Ek-1 ve Ek-2 listelerinde yer alan faaliyetler için ÇED Raporları ve Proje Tanıtım Dosyaları’nı hazırlamakta; listelerde yer almayan faaliyetler için ise ÇED Kapsam Dışı Görüşü için müracaatlarını Bakanlık ve İl Müdürlüklerine yapmaktadır.

  ABECE GRUP ÇEVRE VE İŞ GÜVENLİĞİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ A.Ş. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca  yetkilendirilmiş bir Çevre Danışmanlık firmasıdır.